Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Радіоінтерферометр — інструмент для радіоастрономічних спостережень, який використовує явище інтерференції, що дає змогу значно підвищити його роздільну здатність.

 

Р. складається з двох антен, розміщених на відстані d (база Р.) і з’єднаних між собою лінією передачі сигналу. Цей сигнал від двох антен уловлює, складає й реєструє спільний приймач. Якщо джерело радіовипромінювання лежить у напрямку, перпендикулярному до лінії, яка з’єднує обидві антени, то хвиля від нього збуджує в антенах струми однакової фази й амплітуда струму в приймачі буде вдвічі більшою, ніж у кожній антені окремо. Внаслідок зміни положення радіоджерела на небі (що зумовлене обертанням Землі навколо осі) виникає різниця ходу променів і різниця фаз, яка йому відповідає, настає часткове або повне затухання сигналу. Так створюється інтерференційна картина, завдяки чому істотно зростає роздільна здатність інструмента.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1