Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Сарос (давньоєгип. — повторення) — інтервал часу в 6585,3 доби (понад 18 років), після закінчення якого цикл сонячних і місячних затемнень повторюється в тій самій послідовності.

 

Явище С. існує тому, що відбувається повторення взаємного положення Сонця, Місяця та вузлів місячної орбіти на небесній сфері. Оскільки С. не містить цілу кількість діб, то смуга видимості певного затемнення через 18 років зміщується на поверхні Землі в бік заходу майже на 120°.Через кожні три С. затемнення відбуваються знову приблизно в тих же місцях Землі. Упродовж одного С. в середньому відбувається 71 затемнення (від 64 до 78): 43 сонячних (від 39 до 48, з них близько 10 повних) і 28 місячних (від 25 до 30).

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1