Сатурн — шоста від Сонця велика планета Сонячної системи з групи планет-гігантів, названа на честь бога хліборобства та рільництва у Стародавньому Римі (грец. Кронос).
Останні новини
Близька взаємодія понад 10 000 років тому закрутила спіралі в диску поблизу центра Галактики
Група дослідників з Китаю, США та Німеччини, серед яких Цичжоу Чжан (Qizhou Zhang) з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (Center for Astrophysics | Harvard & Smithsonian), за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) виявила акреційний диск з двома спіральними рукавами навколо молодої зорі поблизу центра галактики Молочний Шлях.
Диск, можливо, зазнав деформації внаслідок близького зіткнення з об’єктом, що пролетів повз зорю. Це і спричинило утворення спіральних рукавів. Статтю науковців оприлюднив інтернет-журнал Nature Astronomy.
Астрономи склали мапу ділянки зореутворення в туманності за межами нашої галактики
Астрономи оприлюднили складні подробиці ділянки з активним утворенням зір під назвою 30 Золотої Риби, також відомої як туманність Тарантул.
Для цього науковці виконали нові спостереження за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA). На зображенні з високою роздільною здатністю, оприлюдненому Європейською південною обсерваторією (European Southern Observatory, ESO), і для створення якого використовували дані ALMA, ми бачимо туманність у новому світлі. Зокрема тонкі газові хмари, що дають уявлення про те, як масивні зорі «перелаштовують» цей регіон.
Інші новини
- Космічний зонд «Гайя» угледів дивні зорі, виконуючи найдокладніше натепер дослідження Молочного Шляху
- Відкриття другого повторюваного швидкого радіосплеску ставить нові питання щодо природи цього явища
- Телескоп Gemini North допоміг пояснити, чому Уран і Нептун мають різні кольори
- Космічне зіткнення могло спричинити утворення двох галактик без темної матерії
- Сучасне дослідження зразків реголіту з Місяця, зібраних пів століття тому