Сонячна активність — прояв активних утворень і явищ в атмосфері Сонця, зумовлених процесами в його надрах. Прояви С. а. — сонячні спалахи, плями, факели, флокули, волокна, протуберанці тощо. С. а. має циклічний характер (див. Цикл сонячної активності). Для характеристики С. а. використовують різні параметри (їх називають індексами С. а.), наприклад, числа Вольфа.
Останні новини
Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами
Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.
Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця
Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).
Інші новини
- Отримано перший знімок великим планом зорі за межами нашої галактики
- Досі бракує доказів утворення великих планет біля легендарної зорі
- Дослідження пов’язує чорні діри з темною енергією
- Телескоп Gemini North захопив архіпелаг галактик, заплутаний у павутині темної матерії
- Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу