Трóпіки (грец. trópos — повернення) — уявні паралелі на поверхні Землі, віддалені від екватора на 23°27ʹ на північ (Північний Т., або Т. Рака) і на південь (Південний Т., або Т. Козорога). У день літнього сонцестояння на Т. Рака Сонце у верхній кульмінації перебуває в зеніті, у день зимового сонцестояння — Сонце в зеніті на Т. Козорога.
Останні новини
Телескоп Джеймс Вебб відстежив поширення вуглецю у Всесвіті
Астрономи вже давно намагаються відстежити, як такі елементи, як вуглець, необхідний для життя, стають широко поширеними у Всесвіті. Тепер космічний телескоп імені Джеймса Вебба NASA детальніше дослідив одне з джерел багатого на вуглець пилу в нашій власній галактиці Чумацький Шлях: систему двох масивних зірок Вольфа-Райє 140, які рухаються по вузькій витягнутій орбіті.
Коли вони пролітають одна повз одну (у центральній білій точці на зображеннях Вебба), зоряні вітри від кожної зірки збиваються разом, матеріал стискається й утворюється насичений вуглецем пил. Останні спостереження Вебба показують 17 пилових оболонок, що сяють у середньому інфрачервоному світлі та розширюються через рівні проміжки в навколишній простір.
Інші новини
- Дослідники стверджують, що зразки з поверхні Марса можуть розгадати історію планети
- Мертві зорі можуть відзначати Новий рік двічі кожну секунду космічним феєрверком поблизу себе
- Сонячний зонд Паркера встановив новий рекорд наближення до Сонця
- Поблизу надмасивної чорної діри нашої галактики вперше в історії виявлено подвійну зорю
- Високошвидкісні хмари складають менше маси Молочного Шляху, ніж досі вважали науковці