Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

«Близнюк-Південь» розкрив походження несподіваних відмінностей в гігантських подвійних зорях

30 квітня 2024

Астрономи підтверджують, що відмінності в хімічному складі подвійних зір можна простежити до ранніх стадій їх формування.

 

 

За допомогою телескопа Gemini South («Близнюк-Південь») група астрономів вперше підтвердила, що відмінності в складі подвійних зір можуть виникати через хімічні зміни в хмарі речовини, з якої вони утворилися. Результати допомагають пояснити, чому зорі, сформовані з однієї молекулярної хмари, можуть мати різний хімічний склад і містити різні планетні системи, що є проблемою для сучасних моделей формування зір і планет.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Леметр Жорж (17.VII.1894 — 20.VI.1966)

 Lemetr

 

Бельгійський астрофізик (астроном і математик), а також католицький священик, Жорж Леметр народився 17 липня 1894 р. у м. Шарлеруа (провінція Ено). Закінчивши (1914) єзуїтський університет у Левені, здобув фах інженера. Під час першої світової війни служив в армії, потім вивчав математику, фізику, астрономію і теологію в Лувенському університеті. У 1922 р. отримав сан абата. Продовжував вивчення астрономії в Кембриджському університеті (Англія) під керівництвом Артура Еддінґтона, а також в Гарвардському університеті й Массачусетському технологічному інституті (США). Потім був професором астрофізики, а пізніше і прикладної математики Левенського університету.

 

Галузь наукових інтересів Жоржа Леметра — космологія. Розробив (незалежно від Олександра Фрідмана) теорію (1927) згідно з якою наш Всесвіт розширюється. Інші роботи з астрофізики присвячені питанням теорії утворення зір, гравітаційного колапсу, космічним променям.

 

У 1960—1966 рр. президент Папської академії наук у Ватикані. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1565 Леметр.

 

Жорж Леметр помер 20 червня 1966 р. у м. Левен (земля Фландрія, Бельгія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1