Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

news 16 01 17mПобачив світ «Астрономічний календар. 2017» — щорічник, який багато років поспіль готує і видає Головна астрономічна обсерваторія НАН України. У 63-му випуску «Астрономічного календаря» подано відомості довідкового й інформаційного характеру про небесні світила та явища впродовж 2017 р., статті з актуальних проблем в астрономії, а також з історії астрономічної науки.

 

news 16 01 17v

 

На першій сторінці обкладинки — зображення ядра комети Чурюмова-Герасименко, отримане космічним апаратом «Розетта».

 

Кілька цитат з Передмови до Календаря:

 

«Довідкова частина Календаря містить: відомості про хронологію за найуживанішими календарями народів світу; основні характеристики Сонця, Землі, Місяця, планет; ефемериди Сонця, Місяця й планет; обставини видимості планет; планетні конфігурації, відомості про затемнення й покриття зір Місяцем та астероїдами, про метеорні потоки, яскраві та змінні зорі, туманності, зоряні скупчення, галактики; передбачення щодо повернення комет, які спостерігалися раніше; моменти входження Сонця та Місяця в знаки Зодіаку; довідник спостерігача; допоміжні таблиці для розрахунків й уточнення обставин астрономічних явищ на небосхилі; пояснення до табличної частини Календаря та ін.»;

 

«Інформаційна частина Календаря охоплює два розділи. У розділі «Події, явища, факти» вміщено статті про астроблеми на території України (А.П. Відьмаченко), про відкриття гравітаційних хвиль (В.І. Жданов), про перший штучний супутник Землі (О.С. Болтенко), про поясний час (К.М. Ненахова), а також про пам’ятні дати, пов’язані з видатними вченими-астрономами та з важливими для астрономії подіями й досягненнями космонавтики (Л.М. Свачій).»;

 

«Редколегія «Астрономічного календаря» висловлює щиру подяку всім авторам за підготовлені матеріали та звертається до читачів «Астрономічного календаря» і всіх, хто цікавиться астрономією, з проханням надсилати оригінальні матеріали для публікації майбутніх випусків Календаря на адресу: 03143, Київ, вул. Академіка Заболотного, 27 Головна астрономічна обсерваторія НАН України. Головному редакторові «Астрономічного календаря» проф. Відьмаченкові А.П.».

 

За інф. з видання «Астрономічний календар. 2017» підготував Іван Крячко

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1