Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

news 09 10 19mКанадсько-американський космолог Джеймс Пібліс (James Peebles) та швейцарські астрономи Мішель Майор (Michel Mayor) і Дідьє Кело (Didier Queloz) 8 жовтня поточного року отримали Нобелівську премію з фізики за дослідження, що розширюють наше розуміння місця людства у Всесвіті.

 

 

news 09 10 19 1vМіні-профілі лавреатів Нобелівської премії з фізики 2019 року: Джеймс Пібліс (Канада — США) та Мішель Майор і Дідьє Кело (Швейцарія). Фото з сайту https://phys.org.

 

Піблс отримав половину премії «за теоретичні відкриття, що сприяли нашому розумінню того, як Всесвіт розвивався після Великого Вибуху», — заявив на прес-конференції генеральний секретар Королівської шведської академії наук професор Ґоран Ганссон (Goran Hansson).

 

news 09 10 19 2vВідкриття лауреатів Нобелівської премії з фізики за 2019 рік: як Всесвіт розвивався після Великого Вибуху і перша планета, що обертається навколо зорі сонячного типу поза Сонячною системою. Фото з сайту https://phys.org.

 

Майор і Кело поділили другу половину премії за відкриття в жовтні 1995 року першої планети поза Сонячною системою, екзопланети, що обертається навколо зорі схожої на Сонце в нашій галактиці. «Це відкриття стало початком революції в астрономії, і відтоді в Молочному Шляху виявлено понад 4000 екзопланет», — йдеться в повідомленні про Нобелівську премію з фізики.

«Їх відкриття назавжди змінили наші уявлення про світ», — заявило журі Нобелівської премії.

 

За інф. з сайту https://phys.org підготував Іван Крячко

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1