Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи знайшли потенційний новий клас крижаних міжзоряних об'єктів

10 березня 2025

Група астрономів з Токійського університету та Університету Ніігати виявили можливий новий клас міжзоряних об’єктів. У своєму дослідженні, опублікованому в The Astrophysical Journal, Такаші Онака, Іцукі Сакон і Такаші Шімоніші провели тести навколо того, що вони описують як два «своєрідних вбудованих крижаних об’єкти» в міжзоряному просторі.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Лабораторія космічних досліджень Ужгородського національного університету

 

Історія Лабораторії космічних дослідженьУжгородського університету розпочалася 6 жовтня 1957 р., коли на пункті візуальних спостережень штучних супутників Землі (ШСЗ) в Ужгороді спостерігали уперше такий об’єкт — перший ШСЗ, запущений за два дні до того, 4 жовтня. Так в Ужгороді виникла станцій візуальних спостережень супутників, яку вже за рік оснастили спеціальною камерою для виконання точних фотографічних спостережень штучних космічних об’єктів. Ужгородська станція увійшла до глобальної мережі станцій оптичних спостережень ШСЗ.

 

У 1969 р. на базі цієї станції було відкрито Лабораторію космічних досліджень (ЛКД) як один із підрозділів науково-дослідної лабораторії фізичної електроніки Ужгородського університету. ЛКД виконувала позиційні спостереження низько-й високоорбітальних супутників, електрофотометрію, колориметрію та лазерну далекометрію ШСЗ.На підставі результатів цих спостережень, особливо аналізу кривих блиску ШСЗ, вдалося вирішити завдання з розпізнавання космічних об’єктів.

 

Нині фахівці Лабораторії космічних досліджень основну увагу приділяють позиційним спостереженням геостаціонарних об’єктів і фотографуванню низькоорбітальних ШСЗ. Також виконують дослідження впливу атмосфери Землі на результати оптичних фотографічних, лазерних та радіодалекомірних спостережень штучних космічних об’єктів.

 

За інф. з сайту Ужгородського національного університету

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1