Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про астрономічну обсерваторію Роке де лос Мучачос

 

 

Астрономічну обсерваторію на острові Ла-Пальма офіційно відкрито в 1985 р. Її назва походить від назви найвищої вершини острова Роке де лос Мучачос. Обсерваторія належить Канарському інституту астрофізики, який входить до складу Північної європейської обсерваторії. Цю міжнародну наукову організацію заснували Іспанія, Великобританія, Данія і Швеція. Пізніше до них приєдналися кілька європейських країн (Німеччина, Італія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Фінляндія), а також США.

 

Астрономічну обсерваторію Роке де лос Мучачос на острові Ла-Пальма обладнано низкою телескопів, серед яких Телескоп Вільяма Гершеля (поперечник дзеркала 4,2 м), італійський національний Телескоп Галілео (3,58 м), Північний оптичний телескоп (2,56 м). Тут встановлено метровий Шведський сонячний телескоп з адаптивною оптикою (дає зображення поверхні Сонця найвищої роздільної здатності), а також Ліверпульский телескоп (2,0 м) — відомий телескоп-робот, який використовують і для цілей освіти. 1979 р. на о. Ла-Пальма було перенесено телескоп ім. Ісаака Ньютона Гринвіцької обсерваторії, який до того перебував у Герстмонсо (Англія).

 

O del Roque de los Muchacho

 

Вигляд обсерваторії Роке де лос Мучачос на заході Сонця. Фото з сайту www.astrolapalma.com.

 

2007 р. в обсерваторії Роке де лос Мучачос став до ладу Великий канарський телескоп з діаметром дзеркала 10,4 м — нині найбільший у світі.

 

Дуже хороший астроклімат дозволяє астрономічній обсерваторії Роке де лос Мучачос на острові Ла-Пальма виконувати якісні спостереження Сонця, небесних тіл Сонячної системи, галактичних і позагалактичних об’єктів.

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1