Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Докладніше про астрономічну обсерваторію Роке де лос Мучачос

 

 

Астрономічну обсерваторію на острові Ла-Пальма офіційно відкрито в 1985 р. Її назва походить від назви найвищої вершини острова Роке де лос Мучачос. Обсерваторія належить Канарському інституту астрофізики, який входить до складу Північної європейської обсерваторії. Цю міжнародну наукову організацію заснували Іспанія, Великобританія, Данія і Швеція. Пізніше до них приєдналися кілька європейських країн (Німеччина, Італія, Ісландія, Нідерланди, Норвегія, Фінляндія), а також США.

 

Астрономічну обсерваторію Роке де лос Мучачос на острові Ла-Пальма обладнано низкою телескопів, серед яких Телескоп Вільяма Гершеля (поперечник дзеркала 4,2 м), італійський національний Телескоп Галілео (3,58 м), Північний оптичний телескоп (2,56 м). Тут встановлено метровий Шведський сонячний телескоп з адаптивною оптикою (дає зображення поверхні Сонця найвищої роздільної здатності), а також Ліверпульский телескоп (2,0 м) — відомий телескоп-робот, який використовують і для цілей освіти. 1979 р. на о. Ла-Пальма було перенесено телескоп ім. Ісаака Ньютона Гринвіцької обсерваторії, який до того перебував у Герстмонсо (Англія).

 

O del Roque de los Muchacho

 

Вигляд обсерваторії Роке де лос Мучачос на заході Сонця. Фото з сайту www.astrolapalma.com.

 

2007 р. в обсерваторії Роке де лос Мучачос став до ладу Великий канарський телескоп з діаметром дзеркала 10,4 м — нині найбільший у світі.

 

Дуже хороший астроклімат дозволяє астрономічній обсерваторії Роке де лос Мучачос на острові Ла-Пальма виконувати якісні спостереження Сонця, небесних тіл Сонячної системи, галактичних і позагалактичних об’єктів.

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1