Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

«Вебб» виявив найвіддаленіше дотепер злиття чорних дір

17 травня 2024

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба знайшла докази злиття двох галактик та їхніх масивних чорних дір, коли Всесвіту було лише 740 мільйонів років. Це найвіддаленіше виявлення злиття чорних дір, яке коли-небудь було зроблено, і вперше це явище спостерігали у такому ранньому Всесвіті.

Докладніше:

Астрофізики запропонували новий метод полювання на перші зорі

11 травня 2024

 

Недавнє дослідження під керівництвом наукової групи професора Джейн Лісін Дай (Jane Lixin Dai) з фізичного факультету Гонконгського університету встановило новий метод виявлення зір першого покоління, відомих як зорі населення ІІІ (Population III stars, Pop III). Їх астрономи досі не спостерігали.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Парки й заповідники темного неба Австралії і Нової Зеландії

 

 

На території Австралії немає парків чи заповідників темного неба, визнаних IDA, але місця, де можна бачити зоряне небо в його первозданній красі звісно є. Одне з таких — парк Віруна (Wiruna) у штаті Новий Південний Вельс. Астрономічне товариство цього штату (Astronomical Society of NSW, ASNSW) має тут спостережний пункт і влаштовує щорічно вечори спостереження зоряного неба для всіх охочих.

Сайт Астрономічного товариства Нового Південного Вельсу: http://www.asnsw.com

 

Міжнародний заповідник нічного неба Аоракі Маккензі (визнаний IDA у 2012 р.) на острові Південний у Новій Зеландії допомагає зберігати темне зоряне небо не лише для аматорів астрономії, але й для найбільшої в цій країні астрономічної обсерваторії Маунт Джон, яка належить Кентерберійському університету.

Сайт міжнародного заповідника нічного неба Аоракі Маккензі: http://www.mtcooknz.com/mackenzie/stargazing/

 

 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1