Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу

20 жовтня 2024

 

Сонячні спалахи — це дивовижна річ, яка має глибокий вплив на те, що астрономи називають «космічною погодою». Ці події змінюються залежно від 11-річного циклу активності Сонця, вивільняючи в космос величезну кількість випромінювання в усьому електромагнітному спектрі (від ультрафіолетового до рентгенівського). Наслідки спалахів земляни спостерігають з незапам’ятних часів, зокрема полярні сяйва у високих широтах, але предметом вивчення та прогнозування вони є лише близько півтора століття. Однак про ці драматичні події науковці ще багато чого не знають.

Докладніше:

Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації

11 жовтня 2024

 

Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Антоніаді Мішель Ежен (1.III.1870 — 10.II.1944)

 Antoniadi

 

Французький астроном Ежен Мішель Антоніаді народився 1 березня 1870 р. в Константинополі (тепер Стамбул, Туреччина). Астрономічні спостереження розпочав у юнацькому віці в рідному місті, не здобувши фахової освіти. З 1893 р. виконував спостереження Марса в Жювізі (неподалік Парижу), в обсерваторії Фламмаріона. Був керівником секції Марса в Британській астрономічній асоціації. З 1909 р. виконував спостереження в Медонській обсерваторії в Франції.

 

Галузь наукових інтересів Ежена Антоніаді ― Марс, Меркурій, історія астрономії. На підставі спостережень 1909 р. дійшов висновку, що «широко рекламовані» тоді канали на Марсі не можуть бути штучними утвореннями. Запропонував шкалу (носить його прізвище) з допомогою якої оцінюють умови спостереження зоряного неба цифрами (від І до V) залежно від стану атмосфери.

 

На честь науковця названо кратер на Місяця, Марсі й гірський хребет на Меркурії.

 

Антоніаді Ежен Мішель помер 10 лютого 1944 р. в Парижі.

 

Докладніше про Ежена Антоніаді

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1