Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зображення Сонця з високою роздільною здатністю показують, як спалахи впливають на його атмосферу

20 жовтня 2024

 

Сонячні спалахи — це дивовижна річ, яка має глибокий вплив на те, що астрономи називають «космічною погодою». Ці події змінюються залежно від 11-річного циклу активності Сонця, вивільняючи в космос величезну кількість випромінювання в усьому електромагнітному спектрі (від ультрафіолетового до рентгенівського). Наслідки спалахів земляни спостерігають з незапам’ятних часів, зокрема полярні сяйва у високих широтах, але предметом вивчення та прогнозування вони є лише близько півтора століття. Однак про ці драматичні події науковці ще багато чого не знають.

Докладніше:

Астрономи виявили, що дані від «Вебба» суперечать моделям реіонізації

11 жовтня 2024

 

Реіонізація — це критичний період, коли перші зорі та галактики змінили фізичну структуру свого довкілля, а згодом і всього Всесвіту. Загальноприйняті теорії стверджують, що ця епоха закінчилася приблизно через 1 мільярд років після Великого Вибуху. Однак, якщо розрахувати цю віху за допомогою даних спостережень космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), реіонізація завершилася б принаймні на 350 мільйонів років раніше, ніж очікували досі астрономи. Про це йдеться в новій статті, опублікованій у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Боде Елерт Йоганн (19.І.1747 — 23.ХІ.1826)

 

Bode 

Німецький астроном Йоганн Елерт Боде народився 19 січня 1747 р. в Гамбурзі. Здобув освіту в домашніх умовах. Першу наукову роботу опублікував (1766) у 19 років. На запрошення Й. Г. Ламберта став (1772) до роботи в Берлінській обсерваторії (у 1787—1825 рр. був її директором).

 

Йоганн Боде — засновник «Берлінського астрономічного щорічника» («Berliner astronomisches Jahrbuch», виходив у 1776—1959 рр.), один з авторів емпіричного правила Тиціуса—Боде. Уклав (1778) «Атлас неба», в якому міститься 17 240 зір, з них тільки 12 000 були зафіксовані раніше. Запропонував назву планети Уран, яку 1781 р. відкрив В. Гершель.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 998 Боде.

 

Йоганн Елерт Боде помер 23 листопада 1826 р. в Берліні.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1