Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Браун Генбері Роберт (31.VIII.1916 — 16.I.2002)

 Braun Robert

 

Англійський і австралійський астроном Роберт Генбері Браун народився 31 серпня 1916 р. у м. Аруванкаду (Індія). Здобув освіту в Брайтонському технічному коледжі й коледжі Сіті-енд-Гілдз Лондонського університету. Протягом 1936—1947 рр. виконував радіотехнічні дослідження в британських військових відомствах. Упродовж 1949—1963 рр. працював у Манчестерському університеті (з 1960 р. — професор радіоастрономії). З 1964 р. — професор астрономії Сіднейського університету.

 

Галузь наукових інтересів Роберта Брауна — радіоастрономія. Разом з К. Хезардом уперше виявив (1950) радіовипромінювання нормальної галактики (Туманність Андромеди). Спільно з Р.К. Твісса розробив теорію оптичного інтерферометра інтенсивностей для вимірювання кутових діаметрів зір. Побудував перші два таких інтерферометри і з їх допомогою виміряв діаметр Сиріуса та декількох десятків найяскравіших гарячих зір, а також визначив їх поверхневі температури, що дозволило уточнити шкалу температур гарячих зір.

 

У 1982—1985 рр. президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

Роберт Генбері Браун помер 16 січня 2002 р. у м. Ендовер (Великобританія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1