Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Туманність Андромеди (об’єкт М 31, NGC 224) — одна з найближчих до Землі галактик, яку видно неозброєним оком у сузір’ї Андромеди. Інші її позначення: М 31 у каталозі Ш. Мессьє (1730—1817) і NGC 224 (NGC, New General Catalog of Nebulae and Clusters — Новий загальний каталог туманностей і зоряних скупчень). Видима зоряна величина Т. А. становить 4,3m, а відстань до неї — 2,3 млн св. р.

 

Позагалактична природа Т. А. була доведена в 1924 р., коли Е. Габбл (1889—1953) з допомогою 2,5-м рефлектора виявив у ній кілька цефеїді за періодом зміни блиску цих зір оцінив їхні абсолютні зоряні величини.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1