Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бредихін Федір Олександрович (8.XII.1831 — 14.V.1904)

 Bredykhin

 

Російський астроном Федір Бредихін народився 8 грудня 1831 р. у Миколаєві (Україна). Закінчивши (1855) Московський університет і магістратуру в ньому, став до роботи (1857) на кафедрі астрономії цього університету (з 1865 р. — професор). З 1873 р. — директор астрономічної обсерваторії Московського університету. Протягом 1890—1895 рр. очолював Пулковську обсерваторію.

 

Галузь наукових інтересів Федора Бредихіна — кометна астрономія (виконував також астрометричні роботи, був піонером астрофізичних досліджень небесних тіл в Росії). Розробив механічну теорію кометних форм, а також широковідому в астрономії класифікацію хвостів комет.

 

У 1891—1893 рр. був головою Російського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 786 Бредихіна (Bredichina).

 

Федір Олександрович Бредихін помер 14 травня 1904 р. у м. Санкт-Петербург (Росія).

 

Докладніше про Федора Бредихіна

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1