Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

д’Аламбер ле Рон Жан (17.XI.1717 — 29.X.1783)

 

d Alamber 

Французький математик, механік і філософ-просвітитель Жан ле Рон д’Аламбер народився 17 листопада 1717 р. в Парижі. Здобув математичну освіту в коледжі де-Катр-Насьон. Внесок Жана д’Аламбера в астрономію стосується небесної механіки. Виконав перші роботи на шляху створення теорії збуреного руху планет. Працював (1747—1756) над теорією руху Місяця і склав таблиці, які згодом уточнював. Розробив (1749) першу точну теорію прецесії і нутації Землі, показавши, що ці явища зумовлені гравітаційною дією Місяця.

 

На честь науковця названо астероїд 5956 д’Аламбер.

 

Лерон Жан д’Аламбер помер 29 жовтня 1783 р. в Парижі.

 

Докладніше про Лерона д’Аламбера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1