Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Делоне Ежен Шарль (9.IV.1816 — 5.VIII.1872 р.)

 

Delone 

Французький астроном і математик Шарль Ежен Делоне народився 9 квітня 1816 р. у м. Люзіньї-сюр-Барс. Навчався (1836) у Політехнічній школі та Гірничій інженерній школі в Парижі. Викладав механіку, математику і астрономію в різних інженерних школах і Паризькому університеті. У 1870—1872 рр. — директор Паризької обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Шарля Делоне — небесна механіка. Розробив (1846—1855) метод розв’язання задачі збуреного руху небесних тіл (метод Делоне) і застосував його для обчислення руху Місяця. Відкрив (1867) вікове уповільнення обертання Землі, викликане її приливною взаємодією з Місяцем і Сонцем. Виконав дослідження збуренням в русі Урану (1842) і теорії припливів (1844).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 8688 Делоне.

 

Шарль Ежен Делоне помер (утопився внаслідок затоплення човна недалеко від берегів м. Шербур-Октевіль) 5 серпня 1872 р. у Франції.

 

Докладніше про Шарля Ежена Делоне

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1