Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

NASA обрало гамма-телескоп для вивчення змін в Галактиці

19 жовтня 2021

NASA обрало нову пропозицію зі створення космічного телескопа, що дасть змогу науковцям вивчати історію народження, еволюцію і смерть зір та утворення хімічних елементів у Молочному Шляху в нинішню епоху його розвитку. Очікується, що гамма-телескоп, який назвали Комптонівський спектрометр та візуалізатор (Compton Spectrometer and Imager, COSI), буде запущений у 2025 році як остання невелика астрофізична місія NASA.

Докладніше:

З напрямку центра Галактики виходять дивні радіохвилі

15 жовтня 2021

Астрономи виявили незвичайні сигнали, що надходять з напрямку центра Молочного Шляху. Радіохвилі не відповідають жодному зрозумілому нині типу змінного радіоджерела і можуть вказувати на існування нового класу зоряних об’єктів.

 

 

«Найдивнішою властивістю цього нового сигналу є те, що він має дуже високу поляризацію. Це означає, що його світло коливається лише в одному напрямку, але цей напрямок обертається з плином часу», — сказав провідний автор нового дослідження, доктор філософії Цзітенґ Ван (Ziteng Wang) з Школи фізики Сіднейського університету. «Яскравість об’єкта також різко змінюється, в 100 разів, і сигнал вмикається та вимикається очевидно випадково. Ми ніколи не бачили нічого подібного».

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Делоне Ежен Шарль (9.IV.1816 — 5.VIII.1872 р.)

 

Delone 

Французький астроном і математик Шарль Ежен Делоне народився 9 квітня 1816 р. у м. Люзіньї-сюр-Барс. Навчався (1836) у Політехнічній школі та Гірничій інженерній школі в Парижі. Викладав механіку, математику і астрономію в різних інженерних школах і Паризькому університеті. У 1870—1872 рр. — директор Паризької обсерваторії.

 

Галузь наукових інтересів Шарля Делоне — небесна механіка. Розробив (1846—1855) метод розв’язання задачі збуреного руху небесних тіл (метод Делоне) і застосував його для обчислення руху Місяця. Відкрив (1867) вікове уповільнення обертання Землі, викликане її приливною взаємодією з Місяцем і Сонцем. Виконав дослідження збуренням в русі Урану (1842) і теорії припливів (1844).

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 8688 Делоне.

 

Шарль Ежен Делоне помер (утопився внаслідок затоплення човна недалеко від берегів м. Шербур-Октевіль) 5 серпня 1872 р. у Франції.

 

Докладніше про Шарля Ежена Делоне

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

afisha 1