Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Джексон Джон (11.II.1887 — 9.XII.1958)

 

Dzhekson 

Шотландський астроном Джон Джексон народився 11 лютого 1887 р. у м. Пейслі (Шотландія). Закінчивши (1907) університет в Глазго, продовжив навчання в Триніті-коледжі Кембриджського університету. Протягом 1914—1933 рр. працював у Гринвіцькій обсерваторії. Упродовж 1933—1950 рр. — директор обсерваторії на мисі Доброї Надії у південній Африці.

 

Галузь наукових інтересів Джона Джексона — фотографічна астрометрія. На мисі Доброї Надії керував програмами визначення положень і паралаксу зір південного неба (сфотографував більшу частину майданчиків, у яких вимірювали положення зір). Опублікував (1935—1950) паралакси близько 1600 зір.

 

Президент Південноафриканської королівського товариства (1949) й Лондонського королівського астрономічного товариства (1953—1955). На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джон Джексон помер 9 грудня 1958 р. у м. Юелл (графство Суррей, Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1