Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фабер Сандра (н. 28.XII.1944)

 

Faber 

Американський астроном і астрофізик Сандра Фабер народилася 28 грудня 1944 р. у Бостоні. Здобула (1966) вищу освіту в Суортмор-коледжі й отримала (1972) диплом доктора філософії з астрономії в Гарвардському університеті. З 1972 р. працює в Каліфорнійському університеті в Санта-Крузі (з 1995 р. — професор), а також в Ліккській обсерваторії. З серпня 2012 р. виконує обов’язки директора астрономічної обсерваторії університету Каліфорнії.

 

Галузь наукових інтересів Сандри Фабер — утворення й еволюція галактик, великомасштабна структура Всесвіту. Очолювала наукову команду (відому як «Сім самураїв»), яка відкрила так званий «Великий Аттрактор» — величезне скупчення маси в нашому Всесвіті. Керувала роботою з пошуку надмасивних чорних дір у центрах галактик з допомогою Космічного телескопа імені Габбла.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1