Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фріке Ернст Вальтер (1.IV.1915 — 21.III.1988)

 

Frike 

Німецький астроном Вальтер Фріке народився 1 квітня 1915 р. у м. Лаймбах-Мансфельд. Здобув (1938) вищу освіту в Ґеттінґенському університеті. Протягом 1942—1951 рр. — асистент Гамбурзької обсерваторії. У 1951—1953 роках — доцент Гамбурзького університету. Стипендіат (1953—1954) Німецького дослідницького товариства в різних обсерваторіях США. З 1955 р. — директор Астрономічного обчислювального інституту і професор університету в Гейдельберзі.

 

Галузь наукових інтересів Вальтера Фріке — фундаментальна астрометрія, кінематика і динаміка зоряних систем, астрономічні сталі. Уклав (1963) разом з А. Копффом та іншими співробітниками Астрономічного обчислювального інституту Четвертий фундаментальний каталог (FK4). Очолював роботу зі створення каталогу FK5. Визначив кутову швидкість обертання Галактики і сталих диференціального галактичного обертання.

 

Виконав велику роботу з поліпшення системи астрономічних сталих (за його рекомендацією Міжнародний астрономічний союз у 1964 р. ухвалив рішення про запровадження нової системи сталих, яка була чинною до 1976 р.). Для системи астрономічних сталих Міжнародного астрономічного союзу ввів нове значення загальної прецесії в довготі та окремі зміни у фундаментальній координатній системі.

 

У 1964—1967 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу.

 

На честь науковця названо астероїд 1561 Фріке.

 

Вальтер Ернст Фріке помер 21 березня 1988 р. у м. Гайдельберґ (Німеччина).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1