Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ґут Гарві Алан (н. 27.02.1947 р.)

 

Gut 

Американський фізик і космолог Алан Гарві Ґут народився 27 лютого 1947 р. в Нью-Брансвіку (шт. Нью-Джерсі). Здобув (1968) вищу освіту в Массачусетському технологічному інституті (МТІ). Протягом 1970-х років працював у Принстоні (1971—1974), Колумбійському (1974—1977) й Корнельському (1977—1979) університетах, Стенфордському центрі лінійних прискорювачів (1979—1980), досліджуючи математичними методами проблеми фізики елементарних частинок. З 1980 р. працює в МТІ на посаді професора.

 

Галузь наукових інтересів Алана Ґута в астрономії — космологія. Після спільного з Генрі Таємом вивчення магнітних монополів в епоху раннього Всесвіту, з метою пояснення проблеми їх «перевиробництва», модифікував теорію Великого Вибуху, створивши (1981) інфляційну модель Всесвіту.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1