Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

Великий Вибух (англ. — Big Bang) — початок (перша мить) існування нашого Всесвіту, що відбулося, згідно з космологічною теорією (так званою моделлю гарячого Всесвіту), майже 13,7 млрд років тому.

 

Стандартну модель гарячого Всесвіту запропонував у 1947 р. Дж. Гамов (1904—1968). На початку 70-х рр. ХХ ст. А. Гут доповнив її стадією інфляції, суть якої полягає в тому, що до моменту близько 10-32 с розміри Всесвіту зростають за експоненціальним законом. Таке неймовірно швидке «роздування» пояснюють тим, що в цей проміжок часу тиск був від’ємним. Після закінчення інфляції наш Усесвіт еволюціонує так, як це описує модель гарячого Всесвіту.

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1