Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гартман Йоганнес Франц (11.I.1865 — 13.IX.1936)

 

Hartman 

Німецький астроном і оптик Йоганнес Франц Гартман народився 11 січня 1865 р. у м. Ерфурт. Здобув освіту в університетах Тюбінгена, Берліна і Лейпціга. Працював в Лейпцізькій (1891—1896) і в Потсдамській (1896—1909) обсерваторіях. Упродовж 1909—1921 рр. — професор астрономії Ґеттінґенського університету і директор університетської обсерваторії. У 1921—1934 рр. очолював обсерваторію Ла-Плата в Аргентині.

 

Галузь наукових інтересів Йоганнеса Гартмана — спектроскопія і астрономічне приладобудування. Вивчаювчи спектрі подвійної зорі δ (дельта) Оріона, відкрив (1904) існування міжзоряного газу. Винайшов кілька астрономічних приладів (спектрофотометр, спектрокомпаратор, універсальний фотометр). Розробив (1904) метод дослідження якості дзеркальних і лінзових об’єктивів з допомогою спеціальної діафрагми (метод Гартмана). Відкрив три астероїди.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Гартман Йоганнес Франц помер 13 вересня 1936 р. у м. Ґеттінґен (Німеччина).

 

Докладніше про Франца Гартмана

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1