Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Геньі Джордж Льюїс (3.II.1910 — 18.II.1970)

 

Heni 

Американський астроном Льюїс Джордж Геньі народився 3 лютого 1910 р. у м. Мак-Кіз-Рокс (штат Пенсильванія. Закінчивши (1933) Кейзовську школу прикладних наук в Клівленді, продовжив освіту в Єркській обсерваторії, де працював у 1937—1947 рр. (протягом 1940—1941 рр. був на стажуванні під керівництвом фізика-теоретика Г. Бете в Колумбійському університеті). З 1947 р. працював в Каліфорнійському університеті в Берклі (з 1954 р. — професор, упродовж 1959—1964 рр. — завідувач кафедри і директор Лейшнеровської обсерваторії цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Геньі — внутрішня будова й еволюція зір. Розробив числові методи для моделювання ранніх етапів еволюції зір на стадії гравітаційного стискання. На початку наукової кар’єри вивчав міжзоряне середовище, відбивні туманності, дифузне міжзоряне випромінювання. Розробляв теорію переносу випромінювання, розглянув деякі теоретичні аспекти утворення спектральних ліній в газових туманностях і в зоряних атмосферах. Конструював оптичні інструменти. Разом з Л. Ґрінстейном створив світлосильну ширококутну камеру для астрофотографії (її називають камера Геньі—Ґрінстейна).

 

Був президентом (1964—1966) Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1365 Геньі.

 

Льюїс Джордж Геньі помер 18 лютого 1970 р. в Берклі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1