Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Несподівана знахідка у зразку астероїда Рюгу ставить під сумнів походження астероїдів.

26 червня 2025

Незаймані зразки з астероїда Рюгу, повернуті місією Hayabusa2 6 грудня 2020 року, були життєво важливими для покращення нашого розуміння примітивних астероїдів та формування Сонячної системи. Астероїд типу C Рюгу складається з порід, подібних до метеоритів, які називаються хондрити CI, що містять відносно велику кількість вуглецю та зазнали значних водних змін у минулому.

Дослідницька група Хіросімського університету виявила наявність мінералу джерфішериту, калійвмісного залізо-нікелевого сульфіду, у зерні Рюгу. Присутність цього мінералу є абсолютно несподіваною, оскільки джерфішерит не утворюється за умов, в яких, як вважається, Рюгу перебував протягом свого існування. Результати дослідження були опубліковані 28 травня 2025 року в журналі Meteoritics & Planetary Science.

«Джерфішерит – це мінерал, який зазвичай утворюється в середовищах, подібних до тих, що зустрічаються в енстатитових хондритах, і ніколи не був зареєстрований у хондритах CI чи інших зернах Рюгу», – каже перший автор та кореспондент Масаакі Міяхара, доцент Вищої школи передових наук та інженерії Хіросімського університету. «Його поява подібна до знаходження тропічного насіння в арктичному льоду, що вказує або на несподіване місцеве середовище, або на перенесення на великі відстані в ранній Сонячній системі».

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Геньі Джордж Льюїс (3.II.1910 — 18.II.1970)

 

Heni 

Американський астроном Льюїс Джордж Геньі народився 3 лютого 1910 р. у м. Мак-Кіз-Рокс (штат Пенсильванія. Закінчивши (1933) Кейзовську школу прикладних наук в Клівленді, продовжив освіту в Єркській обсерваторії, де працював у 1937—1947 рр. (протягом 1940—1941 рр. був на стажуванні під керівництвом фізика-теоретика Г. Бете в Колумбійському університеті). З 1947 р. працював в Каліфорнійському університеті в Берклі (з 1954 р. — професор, упродовж 1959—1964 рр. — завідувач кафедри і директор Лейшнеровської обсерваторії цього університету).

 

Галузь наукових інтересів Льюїса Геньі — внутрішня будова й еволюція зір. Розробив числові методи для моделювання ранніх етапів еволюції зір на стадії гравітаційного стискання. На початку наукової кар’єри вивчав міжзоряне середовище, відбивні туманності, дифузне міжзоряне випромінювання. Розробляв теорію переносу випромінювання, розглянув деякі теоретичні аспекти утворення спектральних ліній в газових туманностях і в зоряних атмосферах. Конструював оптичні інструменти. Разом з Л. Ґрінстейном створив світлосильну ширококутну камеру для астрофотографії (її називають камера Геньі—Ґрінстейна).

 

Був президентом (1964—1966) Тихоокеанського астрономічного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1365 Геньі.

 

Льюїс Джордж Геньі помер 18 лютого 1970 р. в Берклі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1