Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Зоряні перемички показують: розвиток ранніх галактик у Всесвіті відбувався набагато швидше, ніж вважалося раніше

24 квітня 2024

Ранні галактики були не такими хаотичними і розвивалися набагато швидше, ніж вважали астрономи раніше.

 

Це випливає з результатів дослідження, яке «озирнулося» на понад десять мільярдів років назад. Міжнародна група астрономів під керівництвом науковців з Даремського університету, Великобританія, використала космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST), щоб знайти докази формування в галактик барів [Бар галактики (англ. bar — перемичка) — складова багатьох спіральних і неправильних галактик, яка лежить у площині диска і має вигляд витягнутого ущільнення із зір і міжзоряного газу.], коли Всесвіту було лише кілька мільярдів років. Результати дослідження опубліковано в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Докладніше:

Знайдено наймасивнішу чорну діру зоряного походження в нашій галактиці

16 квітня 2024

 

Астрономи виявили наймасивнішу чорну діру зоряного походження серед тих, які досі знаходили в галактиці Молочний Шлях. Її помітили завдяки даним місії Gaia («Ґаяй») Європейського космічного агентства, бо вона змушує зорю-компаньйон, що обертається навколо неї, дивно «коливатися». Науковці використали дані спостережень Дуже великого телескопа (Very Large Telescope) Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO) та інших наземних обсерваторій для перевірки маси чорної діри, яка в 33 рази перевищує масу Сонця.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гербіґ Говард Джордж (2.I.1920 — 12.X.2013)

 

Herbig 

Американський астроном Джордж Говард Гербіґ народився 2 січня 1920 р. у м. Вілінг (шт. Західна Віргінія). Освіту здобув (1943) у Каліфорнійському університет в Лос-Анджелесі. Упродовж 1944—1987 рр. працював у Лікській обсерваторії (протягом 1970—1971 рр. був її директором). З 1966 р. — також професор Каліфорнійського університету в Санта-Крузі. З 1987 р. працював в Інституті астрономії Гавайського університету майже до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів — зорі й туманності. Зробив значний внесок у справу вивчення процесу утворення зір і ранніх етапів їх еволюції. Виконав спостереження і спектральні дослідження молодих емісійних і нестаціонарних зір. Відкрив сильні лінії поглинання літію в спектрах зір класів F і G, (це стало початком активних досліджень вмісту літію в цих зорях і його зв’язку з віком зір).

 

Одночасно з Гільєрмо Аро, але незалежно, відкрив (1951) зореподібні об’єкти, оточені туманними оболонками (отримали назву об’єкти Гербіґа—Аро).

 

На честь науковця також названо зорі Гербіґа (Ae/Be), астероїд 11754 Гербіґ.

 

Джордж Говард Гербіґ помер 12 жовтня 2013 р. в Гонолулу (шт. Гаваї).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1