Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гербіґ Говард Джордж (2.I.1920 — 12.X.2013)

 

Herbig 

Американський астроном Джордж Говард Гербіґ народився 2 січня 1920 р. у м. Вілінг (шт. Західна Віргінія). Освіту здобув (1943) у Каліфорнійському університет в Лос-Анджелесі. Упродовж 1944—1987 рр. працював у Лікській обсерваторії (протягом 1970—1971 рр. був її директором). З 1966 р. — також професор Каліфорнійського університету в Санта-Крузі. З 1987 р. працював в Інституті астрономії Гавайського університету майже до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів — зорі й туманності. Зробив значний внесок у справу вивчення процесу утворення зір і ранніх етапів їх еволюції. Виконав спостереження і спектральні дослідження молодих емісійних і нестаціонарних зір. Відкрив сильні лінії поглинання літію в спектрах зір класів F і G, (це стало початком активних досліджень вмісту літію в цих зорях і його зв’язку з віком зір).

 

Одночасно з Гільєрмо Аро, але незалежно, відкрив (1951) зореподібні об’єкти, оточені туманними оболонками (отримали назву об’єкти Гербіґа—Аро).

 

На честь науковця також названо зорі Гербіґа (Ae/Be), астероїд 11754 Гербіґ.

 

Джордж Говард Гербіґ помер 12 жовтня 2013 р. в Гонолулу (шт. Гаваї).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1