Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нарешті! Астрономи починають бачити перші галактики

26 вересня 2023

 

Одна з головних наукових цілей космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) — це спостереження за епохою, коли, як вважають астрономи, виникли перші галактики, щоб зрозуміти подробиці їх формування, еволюції та складу. Телескоп, з кожним глибоким поглядом у минуле, б’є, здається, власний рекорд з виявлення найдальшої галактики, яку коли-небудь бачили. Тому стали з’являтися наукові публікації про ранній Всесвіт, бо астрономи нарешті починають отримувати від JWST достатньо даних для його глибшого розуміння.

Докладніше:

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гершель Вільям Фредерик Джон (7.III.1792 — 11.V.1871)

 Hershel Dzhon

 

Англійський математик, астроном, хімік, фотограф, ботанік Джон Фредерик Вільям Гершель (син Вільяма Гершеля) народився 7 березня 1792 р. в м. Слау (графство Беркшир). Освіту здобув (1813) у Кембриджському університеті. Астрономічні дослідження розпочав у 1816 р. (як помічник батька). У 1833—1838 рр. вивчав зоряне небо південної півкулі в обсерваторії на мисі Доброї Надії (Південна Африка). У 1847 р. опублікував «Результати астрономічних спостережень, виконаних на мисі Доброї Надії в 1834—1838», де подав дані про відкриті ним подвійні зорі, опис туманностей, а також перший докладний опис Магелланових Хмар та ін. У 1864 р. опублікував «Загальний каталог туманностей», що містить 5079 об’єктів.

 

Упродовж 1850—1855 рр. очолював монетний двір. Тричі (1827—1829, 1839—1841 і 1847—1849) був президентом Королівського астрономічного товариства. Популяризатор астрономії — автор книги «Нариси астрономії», яку протягом 1849—1893 було видано 12 разів. У цій книзі він запровадив (на основі ідеї історика й хронолога Джозефа Скалігера) поняття юліанський день.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Джон Фредерик Вільям Гершель помер 11 травня 1871 р. в м. Коллінгвуд (похований у Вестмінстерському абатстві поруч з могилою Ньютона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1