Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Обсерваторія Рубін несе до публіки всесвіт своїх відкриттів

03 червня 2023

Започатковано першу свого роду єдину освітню та інформаційно-просвітницьку програму з набором інтерактивних онлайн-практик, присвячених Обсерваторії Рубін та її науковим здобуткам.

 

 

Освітня та науково-просвітницька програма Обсерваторії Віри Рубін (Vera C. Rubin Observatory), яку розпочато першого червня поточного року і яку повністю фінансує Національний науковий фонд США, є свідченням того, що велика астрономічна дослідницька установа наступного покоління ще на етапі будівництва готується до поширення інформації про свою роботу. Коли наприкінці 2024 року розпочнуться наукові дослідження, обсерваторія виконуватиме повний огляд південного неба кожні кілька ночей, щоб вивчати темну матерію, темну енергію та мінливий Всесвіт. «Рубін» поділиться інформацією про результати дослідження з громадськістю.

Докладніше:

Виявлено мінливість рентгенівського випромінювання від струменів чорних дір

31 травня 2023

 

Астрономи тільки відносно недавно виявили, що струмені (джети), які йдуть від чорних дір, випромінюють рентгенівські промені. Те, як в цих струменях відбувається прискорення частинок до такого високоенергетичного стану, досі є загадкою. Одна з провідних моделей того, як такі струмені генерують рентгенівське випромінювання, передбачає, що рентгенівське випромінювання струменів буде стабільним протягом тривалого часу (мільйони років). Однак астроном з Мерілендського університету Ейлін Мейер (Eileen Meyer) та її колеги виявили, що рентгенівське випромінювання статистично значущої кількості струменів змінювалося лише протягом кількох років.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Гілл Вільям Джордж (3.III.1838 — 16.IV.1914)

 

Hill 

Американський астроном і математик Джордж Вільям Гілл народився 3 березня 1838 р. у Нью-Йорку. Вищу освіту здобув (1859) у Рутгерському університеті (шт. Нью-Джерсі). З 1861 р. працював в навігаційну Альманасі (Nautical Almanac Office) в Кембриджі (шт. Массачусетс).

 

Галузь наукових інтересів Джорджа Гілла — небесна механіка (теорія руху планет і астероїдів, теорія збурень тощо). Працював над математичним описом задачі трьох тіл, а пізніше й задачі багатьох тіл, щоб обчислювати орбіти Місяця і планет.

 

У 1894—1896 рр. був президентом Американського математичного товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1642 Гілл.

 

Джордж Вільям Гілл помер 16 квітня 1914 р. у м. Вест-Ньяк (шт. Нью-Йорк).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1