Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Камп ван де Пітер (26.XII.1901 — 18.V.1995)

 

Kamp 

Нідерландський і американський астроном Пітер ван де Камп народився 26 грудня 1901 р. у м. Кампен (Нідерланди). Здобув (1922) вищу освіту в Утрехтському університеті. Протягом 1922—1923 рр. — співробітник Астрономічної лабораторії імені Яна Каптейна Ґронінґенського університету. З 1923 р. мешкав у США. До 1937 р. працював в обсерваторії Мак-Кормік університету штату Віргінія, потім в обсерваторії Спрул Суартморського коледжу (штат Пенсильванія). До 1972 р. — директор цієї обсерваторії. Повернувся (1972) до Нідерландів, де став професором в університеті Амстердама.

 

Галузь наукових інтересів Пітера ван де Кампа — фотографічна астрометрія. Визначав паралакси найближчих зір і маси подвійних зір, виконував пошуки невидимих супутників у найближчих зір. Упродовж всього життя був прихильником ідеї існування планетних системи у Всесвіті.

 

Був талановитим музикантом (грав на фортепіано, альті, скрипці). Відмовився в молодості від кар’єри музиканта бо вважав, що її зробити важче, ніж домогтися успіху в астрономії. На честь науковця названо астероїд 1965 ван де Камп.

 

Пітер ван де Камп помер 18 травня 1995 р. в Амстердамі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1