Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Кеплер Йоганн (27.ХII.1571 — 15.ХI.1630)

 

Kepler 

Німецький математик і астроном Йоганн Кеплер народився 27 грудня 1571 р. у м. Вайль-дер-Штадт, поблизу Штутгарта. Цікавився астрономією з дитячих років. Вищу освіту здобув в Тюбінґенському університеті. З 1594 р. — читав лекції з математики в університеті міста Ґрац, а 1600 р. переїхав до Праги і став працювати помічником Тіхо Браге, успадкувавши після його смерті (1601) всі результати спостережень Браге і його посаду — придворного математика і астронома.

 

У 1612 р. переїздить до Лінца, де за ним збережена попередня посада, але майже без реальної платні, тому працює вчителем математики і складає гороскопи. У 1626 р. змушено переїздить в Ульм і переходить (1628) на службу до герцога Валленштейна.

 

Йоганн Кеплер — один із творців астрономії нового часу. Відкрив закони руху планет (закони Кеплера), на основі яких склав планетні таблиці (Рудольфови). Заклав основи теорії затемнень. Винайшов телескоп, в якому об’єктив і окуляр — двоопуклі лінзи.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 1134 Кеплер, Наднову 1604 (яку він описав), космічний телескоп «Кеплер» (з 2009 р. виконує пошуки екзопланет).

 

Йоганн Кеплер помер 15 листопада 1630 р. у м. Реґенсбурґ (Німеччина).

 

Докладніше про Йоганна Кеплера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1