Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кеплер Йоганн (27.ХII.1571 — 15.ХI.1630)

 

Kepler 

Німецький математик і астроном Йоганн Кеплер народився 27 грудня 1571 р. у м. Вайль-дер-Штадт, поблизу Штутгарта. Цікавився астрономією з дитячих років. Вищу освіту здобув в Тюбінґенському університеті. З 1594 р. — читав лекції з математики в університеті міста Ґрац, а 1600 р. переїхав до Праги і став працювати помічником Тіхо Браге, успадкувавши після його смерті (1601) всі результати спостережень Браге і його посаду — придворного математика і астронома.

 

У 1612 р. переїздить до Лінца, де за ним збережена попередня посада, але майже без реальної платні, тому працює вчителем математики і складає гороскопи. У 1626 р. змушено переїздить в Ульм і переходить (1628) на службу до герцога Валленштейна.

 

Йоганн Кеплер — один із творців астрономії нового часу. Відкрив закони руху планет (закони Кеплера), на основі яких склав планетні таблиці (Рудольфови). Заклав основи теорії затемнень. Винайшов телескоп, в якому об’єктив і окуляр — двоопуклі лінзи.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 1134 Кеплер, Наднову 1604 (яку він описав), космічний телескоп «Кеплер» (з 2009 р. виконує пошуки екзопланет).

 

Йоганн Кеплер помер 15 листопада 1630 р. у м. Реґенсбурґ (Німеччина).

 

Докладніше про Йоганна Кеплера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1