Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Кеплер Йоганн (27.ХII.1571 — 15.ХI.1630)

 

Kepler 

Німецький математик і астроном Йоганн Кеплер народився 27 грудня 1571 р. у м. Вайль-дер-Штадт, поблизу Штутгарта. Цікавився астрономією з дитячих років. Вищу освіту здобув в Тюбінґенському університеті. З 1594 р. — читав лекції з математики в університеті міста Ґрац, а 1600 р. переїхав до Праги і став працювати помічником Тіхо Браге, успадкувавши після його смерті (1601) всі результати спостережень Браге і його посаду — придворного математика і астронома.

 

У 1612 р. переїздить до Лінца, де за ним збережена попередня посада, але майже без реальної платні, тому працює вчителем математики і складає гороскопи. У 1626 р. змушено переїздить в Ульм і переходить (1628) на службу до герцога Валленштейна.

 

Йоганн Кеплер — один із творців астрономії нового часу. Відкрив закони руху планет (закони Кеплера), на основі яких склав планетні таблиці (Рудольфови). Заклав основи теорії затемнень. Винайшов телескоп, в якому об’єктив і окуляр — двоопуклі лінзи.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 1134 Кеплер, Наднову 1604 (яку він описав), космічний телескоп «Кеплер» (з 2009 р. виконує пошуки екзопланет).

 

Йоганн Кеплер помер 15 листопада 1630 р. у м. Реґенсбурґ (Німеччина).

 

Докладніше про Йоганна Кеплера

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1