Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хаґіхара Юсуке (28.III.1897 — 29.I.1979)

 Khagikhara

 

Японський астроном Юсуке Хаґіхара народився 28 березня 1897 р. у м. Осака. Здобув (1921) вищу освіту в Токійському університеті. Далі вивчав астрономію в Кембриджському університеті (1923—1925) в Артура Еддінґтона, у Парижі й Ґеттінґені (1925), а також у Гарвардському університеті (1928—1929). Протягом 1921—1957 років працював у Токійському університеті (у 1935—1957 рр. — професор астрономії, з 1957 р. — почесний професор). У 1946—1957 роках очолював університетську обсерваторію (відновив зруйновану під час другої світової війни обсерваторію, модернізував устаткування, реорганізував службу часу, створив корональну станцію в Норикурі, встановив радіоастрономічну апаратуру). Упродовж 1957—1960 рр. — професор університету Тохоку (місто Сендай). Президент (1960—1964) університетув м. Уцуномія.

 

Галузь наукових інтересів Юсуки Хаґіхари — небесна механіка, теоретична астрофізика. Досліджував проблеми вікових збурень і стійкості руху природних і штучних супутників небесних тіл, лібраційні явища в рухах планет і супутників, резонансні явища в русі астероїдів. Істотно розвинув запропоновану Кійоцуґу Хіраяма класифікацію орбіт астероїдів. Розглянув багато питань теорії планетарних туманностей (перенесення випромінювання і променисту рівновагу в них, розподіл температури в туманності тощо). Виконав дослідження з теорії астрономічної рефракції. Низка робіт присвячена загальній теорії відносності та космології.

 

У 1961—1967 рр. — віце-президент Міжнародного астрономічного союзу. На честь науковця названо астероїд 1971 Хаґіхара.

 

Юсуке Хаґіхара помер 29 січня 1979 р. у м. Токіо (Японія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1