Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ковалевський Жан (н. 18 травня 1929 р.)

 

Kovalevskyi 

Французький астроном Жан Ковалевський народився 18 травня 1929 р. у м. Нейї-сюр-Сен, що поблизу Парижа. Закінчивши (1954) Вищу нормальну школу (Парижі), працював упродовж 1954—1960 рр. у Паризькій обсерваторії. У 1960—1971 рр. — завідувач відділу ефемерид і небесної механіки в Бюро довгот у Парижі. Був куратором (у 1960-х роках) програми досліджень, що виконувались з допомогою окремих французьких штучних супутників Землі. Протягом 1971—1978 рр. — керівник групи «Космічна геодезія» в Медонской обсерваторії. У 1960—1974 рр. також викладав у Паризькому університеті. Засновник і перший директор (1974—1982) Центру з вивчення проблем геодинаміки та астрономії (Centre d'Etudes et de Recherches en Geodynamique et Astronomie, CERGA) в Грасі (знову був на цій посаді в 1988—1992 роках). Протягом 1981—1997 — керівник міжнародного консорціуму FAST з обробки даних спостережень, виконаних Європейським астрометричним супутником HIPPARCOS.

 

Галузь наукових інтересів Жана Ковалевського — небесна механіка, астрометрія, космічна геодезія. Розробив аналітичну теорію руху штучних супутників Землі. Досліджував рух супутника Юпітера Пасіфе, розробив новий чисельно-аналітичний метод для побудови теорії його руху. Поліпшив методи обчислення ефемерид, заснував у французькій службі ефемерид дослідницьку школу з небесної механіки. Виконав великий цикл робіт, присвячених дослідженню фундаментальних астрономічних сталих, систем координат, які застосовують в геодинаміці, визначенню мас планет і динаміці системи Земля — Місяць. Першим у Франції застосував доплеровські методи вимірювань в геодинаміці.

 

Очолював Міжнародний координаційний центр з виконання експериментів з використанням лазерної локації небесних об’єктів для цілей геодинаміки. Президент Французького астрономічного товариства (1970—1973),  секції астрономії Національного центру наукових досліджень (1971—1975), Національного французького комітету з астрономії (1974—1977). Президент Національного бюро з метрології (1995—2004). Президент (1997—2004) Міжнародного комітету мір і ваг.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1