Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Кулясті скупчення з часом еволюціонують цікавими способами

30 листопада 2024

 

Кулясті зоряні скупчення — це одні з найдавніших об’єктів у Всесвіті. Ранній Всесвіт був наповнений карликовими галактиками, і цілком можливо, що кулясті скупчення є залишками цих стародавніх реліктів. Аналіз зір у скупченнях показує, що їхній вік становить 12—13 мільярдів років. У нещодавно опублікованій статті показано: кулясті скупчення є домівкою для двох різних типів зір — первісних з нормальним хімічним складом і тих, що мають незвичайно велику кількість важких елементів.

Докладніше:

Штучний інтелект і астрономія: нейронні мережі моделюють спостереження Сонця

26 листопада 2024

 

Дослідження астрономів і комп’ютерників з Інституту астрономії (Institute for Astronomy, IfA) Гавайського університету можуть кардинально змінити наше розуміння Сонця. Дослідження, яке є частиною проєкту «SPIn4D», поєднує передову сонячну астрономію з передовою інформатикою для аналізу даних найбільшого в світі наземного сонячного телескопа на вершині Галеакала (острів Мауї).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ліо Бернар (27.II.1897 — 2.IV.1952)

 Lio

 

Французький астроном Бернар Ліо народився 27 лютого 1897 р. у Парижі. Закінчивши (1917) Вищу електротехнічну школу, працював упродовж 1917—1928 рр. у Політехнічній школі (Париж) під керівництвом відомих фізиків Альфреда Перо і Шарля Фабрі. У 1920 р. почав працювати також у Медонській обсерваторії, з якою була пов’язана вся його подальша наукова діяльність.

 

Галузь наукових інтересів Бернара Ліо — планети, Сонце. Першим (1921—1929) виконав систематичне вивчення фізичних характеристик поверхневих шарів і атмосфер планет за допомогою поляризаційного методу. Виконав багато візуальних і фотографічних спостережень планет та їхніх супутників, розробив оригінальний метод фотографування планет для одержання знімків високої якості. Створив (1929—1931) коронограф — прилад, що дає змогу спостерігати сонячну корону поза затемненнями. З його допомогою досліджував поляризацію корони, її спектр в широкому інтервалі, відкрив 5 нових спектральних ліній.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер та Марсі, астероїд 2452 Ліо, 2-метровий телескоп Бернар Ліо в обсерваторії Пік дю Міді (французькі Піренеї).

 

Бернар Ліо помер 2 квітня 1952 р. в Каїрі (Єгипет).

 

Докладніше про Бернара Ліо

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1