Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Майєр Християн (20.VIII.1719 — 16.IV.1783)

 

Maier X 

Німецький астроном, геодезист і картограф Християн Майєр народився 20 серпня 1719 р. у м. Модржіце (Моравія, Чехія). Про його молоді роки мало відомостей, лише встановлено, що 1745 р. він вступив до ордена єзуїтів у Мангеймі. Потім викладав математику і мови в єзуїтській школі в Ашаффенбурзі, а вечорами виконував астрономічні спостереження. З 1752 р. ― професор математики і фізики Гайдельберзького університету (професор астрономії з 1762 р.). Упродовж 1762―1772 рр. виконував спостереження в обсерваторії у Шветцінгені. З 1772 р. працював в обсерваторії у Мангеймі ― її було створено за його проектом й оснащено інструментами від кращих англійських майстрів.

 

Галузь наукових інтересів Християна Майєра ― астрометрія (визначення положень Сонця, Місяця, планет). Спостерігав (1769) на території Росії проходження Венери по диску Сонця. Одним із перших (1776) почав систематичні спостереження подвійних зір. Уклав (1779) перший каталог цих об’єктів, до якого входило 56 пар. У 1760-х роках брав участь у вимірюванні дуги меридіана у Франції й підготовці великої карти Франції.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Християн Майєр помер 16 квітня 1783 р. у м. Гайдельберґ.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1