Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Мейолл Ульріх Ніколас (9.V.1906 — 5.I.1993)

 

Meioll 

Американський астроном Ніколас Ульріх Мейолл народився 9 травня 1906 р. у м. Молайн (штат Іллінойс). Закінчивши (1928) Каліфорнійський університет в Берклі, працював у ньому й в обсерваторії Маунт-Вілсон. Упродовж 1933—1942 і 1945—1960 років — у Лікській обсерваторії. У 1960—1971 рр. — директор Національної обсерваторії Кітт-Пік (штат Аризона).

 

Галузь наукових інтересів Ніколаса Мейолла — туманності, галактики. Довів (1942) разом з Яном Оортом, що Крабоподібна туманність є залишком Наднової 1054. Досліджував видимий розподіл галактик, виміряв променеві швидкості багатьох слабких галактик. Разом з В. Морганом розробив (1957) спектрально-морфологічну класифікацію галактик (заснована на їхніх інтегральних спектрах і враховує зв’язок між зоряним складом галактики і її формою). Досліджував відмінності в зоряному складі ядер і спіральних рукавів галактик.

 

На честь науковця названо кулясті зоряні скупчення (Мейолл II — Мейолл VI), галактики, що взаємодіють (об’єкт Мейолла), астероїд 2131 Мейолл, 4-метровий телескоп-рефлектор в обсерваторії Кітт-Пік.

 

Ніколас Ульріх Мейолл помер 5 січня 1993 р. у м. Тусон (шт. Аризона).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1