Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Монтанарі Джемініано (1.VI.1633 — 13.X.1687)

 

Італійський астроном і математик Джемініано Монтанарі народився 1 червня 1633 р. у Модені. Освіту здобув у Флоренції, Відні й Зальцбурзі. Протягом 1664—1678 рр. — професор математики в Болонському університеті. З 1678 р. — завідувач кафедри астрономії і метеорології в Падуанському університеті.

 

Галузь наукових інтересів Джемініано Монтанарі в астрономії — змінні зорі, комети. Відкрив (1667) змінність блиску зорі Алголь (β Персея). Створив (1662) карту Місяця. Спостерігав й описував комети (протягом 1664—1682 років).

 

Джемініано Монтанарі помер 13 жовтня 1687 р. в Падуї.

 

Докладніше про Джемініано Монтанарі

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1