Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Створено найдокладнішу інфрачервону мапу Молочного Шляху

26 вересня 2024

 

Астрономи оприлюднили величезну інфрачервону мапу Молочного Шляху, яка містить понад 1,5 мільярда об’єктів — найдокладнішу з коли-небудь створених. За допомогою телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO), наукова група спостерігала за центральними районами нашої галактики понад 13 років. Було отримано 500 терабайтів даних — це найбільший спостережний проєкт, який коли-небудь здійснювали за допомогою телескопа ESO.

Докладніше:

Довкілля квазарів раннього Всесвіту справді захаращені

24 вересня 2024

Нова знахідка, виявлена за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera), надає чітке пояснення головоломки «міської щільності» квазара.

 

 

Спостереження за допомогою Камери темної енергії (Dark Energy Camera, DECam) підтверджують очікування астрономів про те, що квазари раннього Всесвіту утворилися в ділянках космосу, густонаселених галактиками-супутниками. Винятково широке поле зору DECam та спеціальні фільтри зіграли вирішальну роль у досягненні цього результату. Спостереження також показують, чому попередні дослідження, спрямовані на визначення щільності околиць квазарів раннього Всесвіту, дали суперечливі результати.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Ньюком Саймон (12.III.1835 — 11.VII.1909)

 

Niukomb 

Американський астроном Саймон Ньюком народився 12 березня 1835 р. в Уоллісі (Нова Шотландія, Канада). З 1853 р. мешкав у США. Здобу (1858) вищу освіту в Гарвардському університеті. Протягом 1858—1861 рр. працював у Ефемеридному бюро в Кембриджі. З 1861 р. до 1877 р. — співробітник Морської обсерваторії у Вашингтоні і професор математики Морської академії. Упродовж 1877—1897 рр. очолював обчислювальне бюро американського морського щорічника. Протягом 1884—1894 рр. — професор математики і астрономії університету Джона Гопкінса.

 

Галузь наукових інтересів Саймона Ньюкома — небесна механіка, астрометрія, навігаційна астрономія. Виконав фундаментальні дослідження руху планет (розробив теорію руху Нептуна й склав таблиці руху планет на основі наново обчислених астрономічних сталих). Удосконалив теорії руху Місяця. Зібрав і обробив усі спостереження Місяця починаючи з найдавніших часів. Побудував фундаментальну систему зоряних положень, створивши фундаментальний каталог (містить дані про 1597 опорних зір) на основі спостережень 21 обсерваторії. Разом з А. Майкельсоном визначив швидкість світла методом Фізо. Був популяризатором астрономії.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 855 Ньюкомбія.

 

Саймон Ньюком помер 11 липня 1909 р. у Вашингтоні (США).

 

Докладніше про Саймона Ньюкома

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1