Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пікерінґ Чарлз Едвард (19.VII.1846 — 3.II.1919)

 

Pikerinh Charlz 

Американський астроном Едвард Чарлз Пікерінґ (старший брат Вільяма Пікерінґа) народився 19 липня 1846 р. в Бостоні. Здобувши (1865) вищу освіту в Гарвардському університеті, викладав у ньому протягом 1865—1867 рр. математику. Упродовж 1867—1877 років — професор фізики у Массачусетському технологічному інституті. З 1877 р. — директор Гарвардської обсерваторії, професор астрономії Гарвардського університету.

 

Галузь наукових інтересів Едварда Пікерінґа — астрофотометрія і астроспектроскопія. Організатор і керівник робіт зі складання фотометричних і спектральних каталогів Гарвардської обсерваторії. Удосконалив методику візуальної фотометрії (запропонував як стандарт використовувати зорі Північного Полярного ряду, встановив нуль-пункт шкали зоряних величин), сконструював меридіанний фотометр.

 

У 1880-х роках став широко використовувати фотографію для астрономічних спостережень. Створив (1880) першу математичну теорію зміни блиску Алголя і вперше вказав, що фотометрична крива блиску дає можливість визначити розміри компонентів. Розробив класифікацію змінних зір за типами, що послужила основою сучасної класифікації.

 

Відкрив (1889) спектрально подвійні зорі. Запровадив у Гарварді та на спостережній станції Гарвардської обсерваторії в Арекіпа (Перу) систематичне фотографічне патрулювання всього неба ширококутними камерами для пошуку і вивчення змінних зір. Створив Американську асоціацію спостерігачів змінних зір, що об’єднує кваліфікованих аматорів астрономії.

 

Уперше почав застосовувати об’єктивну призму для масового фотографування спектрів зір. Видав каталог «Гарвардська фотометрія» (перше видання, 1884) і «Дреперівскій каталог зоряних спектрів» (1890, у 1897 р. додатково було видано каталог південних зір).

 

На честь науковця (і також його брата Вільяма Пікерінґа) названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 784 Пікерінгія.

 

Едвард Чарлз Пікерінґ помер 3 лютого 1919 р. у Кембриджі (шт. Массачусетс).

 

Докладніше про Едварда Пікерінґа

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1