Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Перше у світі 3D-моделювання розкриває фізику екзотичних наднових

17 вересня 2023

 

Після років цілеспрямованих досліджень і понад 5 мільйонів обчислювальних годин на суперкомп’ютері група науковців створила першу в світі тривимірну гідродинамічну модель випромінювання високої роздільної здатності для екзотичних наднових. Про цю роботу повідомив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Пласкетт Гемлі Гаррі (5.VII.1893 — 20.I.1980)

 

Plaskett Harri 

Канадський і британський астроном Гаррі Гемлі Пласкетт (син Джона Пласкетта) народився 5 липня 1893 р. в Торонто. Здобув (1916) вищу освіту в університеті Торонто. Протягом 1919—1927 рр. працював в астрофізичній обсерваторії у Вікторії (Канада). У 1928—1932 роках — професор Гарвардського університету. Упродовж 1932—1960 рр. — професор Оксфордського університету (Англія). Вийшов у відставку з Оксфорда в 1960 р. (почесний професор університету), але був активним в астрономічних дослідженнях майже до кінця життя.

 

Галузь наукових інтересів Гаррі Пласкетта — Сонце, зорі. Одним з перших детально досліджував фізичні умови в атмосферах гарячих зір класу O. Створив модель симбіотичних зір. Розробив клиновий метод астроспектрофотометріі і застосував його для вимірювання розподілу енергії в спектрах Сонця і зір. З 1928 р. працював над проблемами фізики Сонця. Запропонував метод розрахунку градієнта температури і коефіцієнтів поглинання і розсіяння в атмосфері Сонця. Побудував модель фотосфери, що пояснює широтну неоднорідність обертання Сонця наявністю градієнта температури між полюсами і екваторіальній зоною.

 

У 1945—1947 рр. — президент Королівського астрономічного товариства. На честь науковця (і також його батька Джона Пласкетта) названо астероїд 2905 Пласкетт.

 

Гаррі Гемлі Пласкетт помер 20 січня 1980 р. в Оксфорді (Англія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1