Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Райт Томас (22.IX.1711 — 25.II.1786)

 

Rait Tomas 

Англійський математик, астроном, архітектор і ландшафтний дизайнер Томас Райт народився 22 вересня 1711 р. у Байєрс-Грін (графство Дарем, північна Англія). Заснував (1730) школу в Сандерленді (графство Тайн і Вір), де викладав математику і навігацію. Згодом працював у Лондоні. Повернувся (1755) в родинне помешкання в графстві Дарем, де побудував невелику обсерваторію.

 

Першим запропонував (1750) модель Молочного Шляху як кільця із зір. Вважав, що багато слабких туманностей є далекими зоряними системами, тобто галактиками.

 

Томас Райт помер 25 лютого 1786 р. у Байєрс-Грін.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1