Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Реґіомонтан (6.VI.1436 — 6.VII.1476)

 

Rehiomontan 

Німецький математик, астроном, католицький єпископ Реґіомонтан (від Regiomontanus — латинізована назва м. Кеніґсберґ, справжнє ім’я Йоганн Мюллер) народився 6 червня 1436 р. у м. Кеніґсберґ-ін-Байєрн (Баварія). Здобув вищу освіту в Лейпцизькому й Віденському університетах.

 

У 1457 р. розпочав систематичні астрономічні спостереження. З 1471 р. жив ​​у Нюрнберзі, де разом зі своїм учнем Бернхардом Вальтером заснував наукову друкарню і одну з перших в Європі астрономічних обсерваторій (будинок, у якому містилась обсерваторія, згодом придбав знаменитий художник Альбрехт Дюрер й нині тут будинок-музей Дюрера).

 

Одним із перших оцінив значення недавно винайденого друкарства для науки. Надрукував (1472) «Нову теорію планет» Пурбаха (співпрацював з ним упродовж 1453—1461 років), деякі праці давньогрецьких учених. Видавав (1474) таблиці (координати зір, положень планет, обставин з’єднань і затемнень на кожен день для періоду 1475—1506 рр.), які використовували, зокрема, Васко да Гама й Христофор Колумб, а також інші мореплавці. Це були останні в історії науки таблиці, обчислені на основі теорії Птолемея.

 

На честь науковця названо астероїд 9307 Реґіомонтан.

 

Реґіомонтан помер 6 липня 1476 р. в Римі.

 

Докладніше про Реґіомонтана

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1