Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Себін Едвард (14.X.1788 — 26.VI.1883)

 

Sebin 

Англійський геофізик і астроном Едвард Себін народився 14 жовтня 1788 р. в Дубліні (Ірландія). Закінчивши Королівську військову академію у Вулвічі, служив артилерійським офіцером. За рекомендацією Лондонського королівського товариства брав участь як астроном в експедиції Дж. Росса, що шукала північно-західний прохід із Атлантичного океану в Тихий (1818) і в арктичній експедиції Вільяма Перрі (1819—1820). У 1821—1822 рр. за дорученням Королівського товариства виконував на Шпіцбергені і в Тропічній Африці експерименти з маятником з метою визначення фігури Землі.

 

Галузь наукових інтересів Едварда Себіна — магнітне поле Землі. У 1830-х роках він разом з X. Ллойдом, Дж. Россом та ін. завершив магнітний огляд Британських островів, повторивши його в 1858—1861 роках. Керував (1839) створенням британської мережі магнітних і метеорологічних обсерваторій у південній півкулі. Був одним із організаторів збору даних про земний магнетизм у світовому масштабі. Відкрив (1852) незалежно від Й. Ламонта періодичність земних магнітних бурь і збігу цього періоду з тривалістю циклу сонячної активності.

 

У 1861—1871 рр. — президент Лондонського королівського товариства. На честь науковця названо кратер на Місяці.

 

Едвард Себін помер 26 червня 1883 р. у м. Істшін (Ірландія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1