Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи вперше докладно відстежили грануляцію на поверхні зорі R Золотої Риби

11 вересня 2024

 

Вперше астрономи зробили знімки не схожої на Сонце зорі з такою деталізацією, що вдалося відстежити рух на її поверхні утворень газу, які вибухають. Зображення зорі R Doradus (Золотої Риби) отримано в липні та серпні 2023 р. за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA), телескопа, співвласником якого є Європейська південна обсерваторія (European Southern Observatory, ESO). На них видно величезні гарячі бульбашки газ, у 75 разів більші Сонця, що з’являються на поверхні та занурюються назад у надра зорі швидше, ніж очікувалося.

Докладніше:

Величезне злиття: дослідження виявило докази походження надмасивної чорної діри в центрі Галактики

07 вересня 2024

 

Походження надмасивних чорних дір, маса яких у мільйон разів перевищує масу Сонця і які містяться в центрі більшості галактик, залишається однією з найбільших космічних таємниць.

 

Тепер дослідники з Центру астрофізики Невади (NCfA) при Університеті Невади в Лас-Веґасі (UniversityofNevada, LasVegas; UNLV) виявили переконливі докази того, що надмасивна чорна діра в центрі нашої галактики Молочний Шлях, відома як Стрілець A* (SgrA*), ймовірно, є результатом космічного злиття.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Шварцшильд Карл (9.X.1873 — 11.V.1916)

 

Shvartsshyld Karl 

Німецький астроном Карл Шварцшильд народився 9 жовтня 1873 р. у Франкфурті-на-Майні. Здобув (1896) вищу освіту в Страсбурзькому та Мюнхенському університетах. Протягом 1896—1899 рр. працював у Віденській, а потім (до 1900 р.) — у Мюнхенській обсерваторії. У 1901—1909 рр. — професор Ґеттінґенського університету. З 1909 р. до 1912 р. — директор астрофізичної обсерваторії в Потсдамі. З 1912 р. — професор Берлінського університету.

 

Галузь наукових інтересів Карла Шварцшильда — зорі, зоряна динаміка. Один з фундаторів теоретичної астрофізики. Розробив методику фотографічної зоряної фотометрії й уклав (1910—1912) каталог фотографічних визначень блиску 3500 зір. Виявив еліпсоїдальний розподіл швидкостей зір у Галактиці, дав загальне розв’язання рівнянь зоряної статистики. Створив теорію променистої рівноваги зоряних атмосфер. Вивчав подвійні та змінні зорі. Приділяв увагу також космологічними проблемами, питаннями теорії відносності стосовно до астрономії.

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 837 Шварцшильда, обсерваторію у Таутенбурзі (10 км від Єни).

 

Карл Шварцшильд помер 11 травня 1916 р. у Потсдамі.

 

Докладніше про Карла Шварцшильда

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1