Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Стремґрен Еліс Сванте (31.V.1870 5.IV.1947)

 Stremgren Svante

 

Данський астроном Сванте Еліс Стремґрен (батько Бенґта Георга Даніеля Стремґрена) народився 31 травня 1870 р. у м. Гельсінґборґ (Швеція). Здобувши (1898) ступінь доктора філософії в Лундському університеті, став у той же рік доцентом цього університету. Протягом 1901—1907 рр. працював в університеті Кіля. З 1907 р. — професор астрономії в Копенгаґенському університеті і директор Копенгаґенської обсерваторії (у 1940 р. на посту директора обсерваторії його змінив син, Бенґт Стремґрен).

 

Галузь наукових інтересів Сванте Стремґрена — небесна механіка. Показав, що комети з параболічними орбітами до приходу в Сонячну систему рухалися по еліптичних орбітах. Понад 30 років (з 1913 р.) Копенгаґенська обсерваторія під його керівництвом вивчала «Копенгаґенську проблему трьох тіл».

 

Автор кількох науково-популярних книжок з астрономії. Протягом 27 років був редактором журналу Nordisk Astronomisk Tidsskrift. На честь науковця названо кратер на Місяці, астероїд 1422 Стремґренія.

 

Сванте Еліс Стремґрен помер 5 квітня 1947 р. у Копенгаґені (Данія).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1