Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Астрономи знайшли потенційний новий клас крижаних міжзоряних об'єктів

10 березня 2025

Група астрономів з Токійського університету та Університету Ніігати виявили можливий новий клас міжзоряних об’єктів. У своєму дослідженні, опублікованому в The Astrophysical Journal, Такаші Онака, Іцукі Сакон і Такаші Шімоніші провели тести навколо того, що вони описують як два «своєрідних вбудованих крижаних об’єкти» в міжзоряному просторі.

Read more

Пошук інформації на порталі

 

Тихов Гавриїл Адріанович (1.V.1875 — 25.I.1960)

                                                                                                                                                   

Tykhov 

Російський і радянський астроном Гавриїл Адріанович Тихов народився 1 травня 1875 р. у м. Смолевичі (Білорусь). Здобувши (1897) вищу освіту в Московському університеті, продовжив (1898—1900) навчання в Паризькому університеті й одночасно був практикантом П’єра Жансена в Медонській обсерваторії. Протягом 1906—1941 рр. працював у Пулковській обсерваторії й викладав у Петроградському (Ленінградському) університеті (1919—1931). Організував (1919) і протягом 30 років очолював астрофізичне відділення в Державному природничому інституті імені П.Ф. Лесгафта в Ленінграді. З 1941 р. мешкав в Алма-Аті й працював у академічних установах. Ініціював створення Секторору астроботаніки Академії наук Казахської РСР (очолював його з 1947 року).

 

Галузь наукових інтересів Гавриїла Тихова — фотометрія та колориметрія зір і планет, атмосферна оптика. Одним із перших почав широко застосовувати метод світлофільтрів в астрономії. Під час великого протистояння Марса (1909) отримав його перші фотографії в різних ділянках спектра, за якими виявив відмінність розмірів і яскравості полярних шапок у різних променях, встановив існування блакитної димки в атмосфері планети. На підставі спостережень Марса в різних спектральних ділянках шукав докази існування рослинності на планеті (виконав порівняльні дослідження спектрофотометричних властивостей поверхні Марса і земної рослинності). Вважав, що такі дослідження є завданням нової науки, яку назвав «астроботаніка».

 

На честь науковця названо кратер на Місяці, кратер на Марсі, астероїд 2251 Тихов.

 

Гавриїл Адріанович Тихов помер 25 січня 1960 р. у м. Алма-Ата (Казахстан).

 

Докладніше про Гавриїла Адріановича Тихова

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1