Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Бобровников Микола Федорович (29.IV.1896 — 21.ІІІ.1988)

 

Bobrovnykov 

Доктор астрономії Микола Федорович Бобровников народився 29 квітня 1896 р. у м. Старобільськ (нині Луганська область). Вищу освіту здобував у Гірничому інституті (Петроград, Росія) та Харківському університеті. Після еміграції (1920) навчався у Празькому Російському інституті, а з 1924 р. в США у Чиказькому університеті.

 

Захистивши (1927) докторську дисертацію, став до роботи в Єркській обсерваторії асистентом, а потім був відряджений до Лікської обсерваторії. З 1930 р. працював в університеті штату Огайо, очолював астрономічну обсерваторію Перкінс.

 

Галузь наукових інтересів М. Ф. Бобровникова — комети, астероїди. З метою вивчення комет зібрав 4500 фотометричних спостережень 45 комет. У 1942 р. опублікував підсумкову статтю «Фізична теорія комет у світлі спектроскопічних даних». Ця робота стала основою фізичної теорії комет. З’ясував, що на відміну від комет астероїди світяться відбитим світлом Сонця. Опублікував (1967) статтю «Дотелескопічна топографія Місяця», в якій розглянув погляди давніх та середньовічних астрономів на природу супутника Землі.

 

Микола Федорович Бобровников помер 21 березня 1988 р. в Берклі (США).

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1