Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Це не супутник! Науковці сумніваються у виявленні першого екзосупутника

09 грудня 2023

Хоча каталог екзопланет містить понад 5000 відомих світів, відкриття екзосупутника — це зовсім інша історія.

 

 

У новому дослідженні дует вчених слідує за Обі-Ваном Кенобі із «Зоряні війни: Нова надія» щодо повідомлення про виявлення двох супутників, які обертаються навколо планет за межами Сонячної системи. Коротше кажучи, вони не впевнені, що перші в історії людства виявлення екзосупутника точні. Висновки з дослідження також показують: такі супутники загалом можуть проявляти себе лише в тому разі, якщо вони дуже великі.

Докладніше:

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Фомін Петро Іванович (20.VI.1930 — 05.X.2011)

 

Fomin 

Член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Петро Іванович Фомін народився 20 червня 1930 р. у с. Жихарєво (Орловська область, Росія). Здобувши (1953) вищу освіту в Харківському державному університеті, далі навчався в аспірантурі цього університету. Протягом 1957—1972 рр. працював у Харківському фізико-технічному інституті. З 1972 р. — в Інституті теоретичної фізики у м. Києві (з 1974 р. очолював відділ астрофізики та фізики елементарних частинок).

 

Галузь наукових інтересів П.І. Фоміна — теоретична фізика, астрофізика, космологія. Один із фундаторів квантової космології. Розробив теорію спонтанного квантового народження просторово-замкнутого Всесвіту з фізичного вакууму. Досліджував структуру фізичного вакууму та прояви його властивостей у різноманітних фізичних процесах. Створив квантово-польову теорію активності квазарів і радіогалактик, дослідив високоенергетичні газодинамічні ефекти в галактиках. Пояснив (разом з В.М.Мальнєвим і А.П.Фоміною) явище надпотужного радіовипромінювання системи Юпітер—Іо. Розробив теорію інверсії магнітного поля Землі.

 

Заслужений діяч науки УРСР (1982), лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки (2006) та премії НАН України ім. М.П. Барабашова (1989).

 

Петро Іванович Фомін помер 5 жовтня 2011 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1