Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Астрономи вперше виявили диск навколо зорі в іншій галактиці

29 листопада 2023

 

Астрономи виявили диск навколо молодої зорі у Великій Магеллановій Хмарі, галактиці, сусідній з нашою. Це вперше, коли такий диск, ідентичний тим, з яких утворюються планети в Молочному Шляху, знайдено за межами нашої галактики. Нові спостереження дали змогу побачити масивну молоду зорю, яка зростає та накопичує речовину з довкілля і утворює диск, що обертається. Відкриття зроблено за допомогою Великої міліметрової/субміліметрової антени Атакама (Atacama Large Millimeter/submillimeter Array, ALMA) у Чилі, яку на умовах партнерства використовують науковці Європейської південної обсерваторії (European Southern Observatory, ESO).

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Григоревський Віталій Михайлович (07.XI.1930 — 18.I.1981)

 

Hryhorevskyi 

Доктор фізико-математичних наук, професор Віталій Михайлович Григоревський народився 7 листопада 1930 р. в Херсоні. Здобувши (1954) вищу освіту в Одеському університеті, став до роботи в його Астрономічній обсерваторії. Упродовж 1962—1970 рр. працював у Молдавському державному університеті (Кишинів) на кафедрі прикладної математики, виконував спостереження штучних супутників Землі. У 1970—1976 роках працював на кафедрі астрономії Одеського університету (очолював групу з фотометричних спостережень штучних супутників Землі). З 1976 р. і до кінця життя викладав вищу математику в Одеському технологічному інституті імені М.В. Ломоносова.

 

Галузь наукових інтересів В.М. Григоревського — змінні зорі, фотометрія штучних супутників Землі (ШСЗ). Один з фундаторів супутникової фотометрії. Очолював (з 1965 р.) міжнародну кооперативну програму з фотометрії ШСЗ. Вивчав астероїди (періоди обертання відносно центра мас, орієнтація осі обертання у просторі) методами фотометрії.

 

Віталій Михайлович Григоревський помер 18 січня 1981 р. в Одесі.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1