Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Нарешті! Астрономи починають бачити перші галактики

26 вересня 2023

 

Одна з головних наукових цілей космічного телескопа Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) — це спостереження за епохою, коли, як вважають астрономи, виникли перші галактики, щоб зрозуміти подробиці їх формування, еволюції та складу. Телескоп, з кожним глибоким поглядом у минуле, б’є, здається, власний рекорд з виявлення найдальшої галактики, яку коли-небудь бачили. Тому стали з’являтися наукові публікації про ранній Всесвіт, бо астрономи нарешті починають отримувати від JWST достатньо даних для його глибшого розуміння.

Докладніше:

Чорні діри споживають речовину швидше, ніж досі вважали науковці

22 вересня 2023

Нове відкриття може пояснити, чому квазари спалахують і згасають так швидко.

 

 

Нове дослідження, яке виконали дослідники Північно-Західного університету (Northwestern University), змінює уявлення астрофізиків про «харчові» звички надмасивних чорних дір. Тоді як раніше науковці висунули гіпотезу про те, що чорні діри споживають речовину повільно, нове моделювання показує: чорні діри поглинають її набагато швидше, ніж це передбачали досі. Результати дослідження оприлюднив The Astrophysical Journal.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Хандриков Митрофан Федорович (13.I.1837 — 07.VIII.1915)

 

Khandrykov 

 

Член-кореспондент Петербурзької академії наук, доктор астрономії, професор Митрофан Федорович Хандриков народився 14 січня 1837 р. в Москві. Здобувши (1858) вищу освіту на фізико-математичному факультеті Московського університету, залишився в ньому (1858—1861) для підготовки до професорського звання. У 1862—1869 рр. — співробітник Московської астрономічної обсерваторії. Протягом 1870—1907 рр. — професор астрономії Київського університету та директор (1870—1901) обсерваторії цього університету.

 

Галузь наукових інтересів М.Ф. Хандрикова — теоретична і практична астрономія, геодезія. Запропонував нові методи визначення елементів орбіт планет і комет. Започаткував систематичні спостереження в Київській астрономічній обсерваторії з метою визначення координат небесних світил.

 

Автор підручників і посібників: «Загальна теорія збурень» (1871), «Нарис теоретичної астрономії» (1886), «Курс сферичної астрономії» (1889), «Теорія фігури Землі» (1900) тощо.

 

Митрофан Федорович Хандриков помер 7 серпня 1915 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1