Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Землеподібні планети можуть утворюватися в незвичайних умовах

02 грудня 2023

 

Міжнародна група астрономів за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба вперше спостерігала воду та інші молекули у внутрішніх ділянках диска, з яких формуються планети, в одному з найекстремальніших середовищ Галактики. Ці результати свідчать про те, що умови для формування землеподібних (кам’янистих) планет, які зазвичай існують в дисках, що містяться в ділянках утворення зір малої маси, також можуть мати місце в регіонах утворення масивних зір і, можливо, в більш широкому діапазоні середовищ.

Докладніше:

Космічний гамма-телескоп «Фермі» допоміг створити каталог майже 300 гамма-пульсарів

30 листопада 2023

27 листопада поточного року на сайті американського Національного аерокосмічного агентства (NASA) з’явилася замітка про новий каталог 294 пульсарів, які випромінюють у гамма-діапазоні електромагнітних хвиль. Його створила міжнародна група астрономів, що її очолює Девід Сміт (David Smith) — провідний науковий співробітник Астрофізичної лабораторії в Бордо (Франція), котра є підрозділом Французького національного центру наукових досліджень.

Докладніше:

Пошук інформації на порталі

 

Харін Аркадій Сергійович (26.XII.1929 — 10.VII.2010)

 

Kharin 

Доктор фізико-математичних наук Аркадій Сергійович Харін народився 26 грудня 1929 р. у с. Кривошеїно Кривошеїнського району Томської області (Росія). Вищу астрономічну освіту здобув у Томському державному університеті. Протягом 1954—1955 рр. працював у Владивостоцькому морехідному училищі, потім (до 1958 р.) у Миколаївському відділенні ГАО СРСР (Пулково). З 1958 р. — у Головній астрономічній обсерваторії НАН України (обіймав посади від молодшого наукового до головного наукового співробітника).

 

Галузь наукових інтересів А.С. Харіна — фундаментальна астрометрія. Був першим в ГАО НАН України спостерігачем каталогу зір широтних програм. Спостерігав Сонце, планети, яскраві й слабкі зорі на вертикальному крузі Ваншаффа. Приділяв увагу оснащенню та модернізації цього інструмента. Розробив теорію горизонтального меридіанного аксіального круга, виготовленого в ГАО НАН України. Розробляв новий науковий напрям «інфрачервона астрометрія».

 

Автор монографії «Каталог склонений звезд программ зенит-телескопов в системе FK4 для эпохи наблюдений и равноденствия 1950.0» (1963) і співавтор монографії «Модернизация вертикального круга Ваншаффа и результаты наблюдений Солнца и больших планет в 1970—1977 гг.» (1980).

 

Аркадій Сергійович Харін помер 10 липня 2010 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1