Астрономічна картина дня від NASA. Перехід на сайт Astronomy Picture of the Day.

Останні новини

Космічний апарат НАСА "Люсі" зробив знімок астероїда Дональдйохансон

22 квітня 2025
Космічне агентство опублікувало зображення в понеділок, через день післязближення. Це вважалося генеральною репетицією більш тісних зближень з астероїдами ближче до Юпітера.
Цей астероїд виявився більшим, ніж очікували вчені, приблизно 5 миль (8 кілометрів) у довжину та 2 милі (3,5 кілометри) у ширину в найширшій точці — схожий на неправильну кегель. Космічне тіло таке довге, що космічний корабель навіть не зміг повністю зафіксувати його на початкових завантажених зображеннях.
Read more

Пошук інформації на порталі

 

Харін Аркадій Сергійович (26.XII.1929 — 10.VII.2010)

 

Kharin 

Доктор фізико-математичних наук Аркадій Сергійович Харін народився 26 грудня 1929 р. у с. Кривошеїно Кривошеїнського району Томської області (Росія). Вищу астрономічну освіту здобув у Томському державному університеті. Протягом 1954—1955 рр. працював у Владивостоцькому морехідному училищі, потім (до 1958 р.) у Миколаївському відділенні ГАО СРСР (Пулково). З 1958 р. — у Головній астрономічній обсерваторії НАН України (обіймав посади від молодшого наукового до головного наукового співробітника).

 

Галузь наукових інтересів А.С. Харіна — фундаментальна астрометрія. Був першим в ГАО НАН України спостерігачем каталогу зір широтних програм. Спостерігав Сонце, планети, яскраві й слабкі зорі на вертикальному крузі Ваншаффа. Приділяв увагу оснащенню та модернізації цього інструмента. Розробив теорію горизонтального меридіанного аксіального круга, виготовленого в ГАО НАН України. Розробляв новий науковий напрям «інфрачервона астрометрія».

 

Автор монографії «Каталог склонений звезд программ зенит-телескопов в системе FK4 для эпохи наблюдений и равноденствия 1950.0» (1963) і співавтор монографії «Модернизация вертикального круга Ваншаффа и результаты наблюдений Солнца и больших планет в 1970—1977 гг.» (1980).

 

Аркадій Сергійович Харін помер 10 липня 2010 р. у Києві.

 


 

Астроблоги

  • МИ і ВСЕСВІТ

    Блог про наш Всесвіт, про дослідження його об’єктів астрономічною наукою. Читати блог

astrospadok ua

afisha 1